1 грудня: яке сьогодні свято?

news

У православній церкві 1 грудня вшановується пам’ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV столітті. Відомо, що Платон був братом мученика Антіоха – разом вони народилися в родині благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідували християнство буквально на початку своєї юності. А Роман тоді був дияконом у місті Кесарії і одного разу зустрів єпарха, що йшов на язичницьке свято. Тоді Роман став переконувати його відректися від віри, після чого той відмовився щось зробити і віддав проповідника великій кількості катувань.

Що святкують 1 грудня в Україні та світі

День працівників прокуратури

України Органи прокуратури України відіграють важливу роль у дотриманні законодавства, захисту прав людини і громадянина, як і внесок працівників прокуратури у формування правової держави. Саме тому 1 грудня за Указом президента України від 02.11.2000 року № 1190/2000 було встановлено професійне свято — День працівників прокуратури.

Міжнародний день невропатолога

Лікар – професія найбільш затребувана. А лікар невропатолог популярний подвійно. Живий організм схильний втоми зважаючи розумових і фізичних навантажень. І якщо на неї не звертати уваги, може виникнути ряд проблем, що розвиваються в геометричній прогресії.

Міжнародний день невропатолога об’єднує людей всієї планети. І не тільки тих, хто страждає важкою недугою. У рамках свята в багатьох містах проводяться благодійні акції з отриманням безкоштовної консультації та подальших рекомендацій.

Друге Всенародне віче Революції Гідності та заворушення на вулиці Банковій

Після кривавого розгону студентів в ніч з 29 на 30-те листопада незадоволеність режимом Януковича досягла свого апогею в українському суспільстві. Цілий суботній день 30-го листопада активісти готувалися до Всенародного віча, яке було заплановане на наступний день — 1 грудня. Однак окружним адміністративним судом Києва, за позовом Київської міської державної адміністрації, були заборонені всі масові акції в центрі української столиці з 1 грудня 2013 до 7 січня 2014 року. Подібне рішення влада мотивувала тим, що масові акції протесту будуть заважати простим громадянам розважатися під час новорічно-різдвяних свят.

Але, незважаючи на заборону влади, величезна кількість людей зі всіх куточків України зібралася на Всенародне віче 1 грудня. За приблизними оцінками аналітиків, в той день висловити своє незадоволення тодішньою владою на вулиці Києва вийшло від 500 тисяч до 1 мільйона людей і це була наймасовіша акція протесту за всю історію незалежної України.

Що можна робити 1 грудня

1. По можливості, давайте жебракам милостиню, даруйте їм предмети побуду та одяг, який вам більше непотрібний.

2. Якщо ви давно мріяли про відпочинок, спокійно вирушайте в далеку дорогу. Ваші мандри будуть вдалими та щасливими.

Що не можна робити 1 грудня

1. Цього дня категорично забороняється сваритися, адже сварки можуть затягнутися на весь рік.

2. Постарайтеся ні на кого не злитися, стримуйте свої емоції та будьте доброзичливішими.

Народні прикмети на 1 грудня

  • Тепла погода на вулиці — зима теж буде теплою та м’якою, і навпаки.
  • Якщо дме сильний вітер, то взимку буде багато хуртовин та завірюх.
  • Якщо на Романа і Платона погода швидко змінюється, то зима взагалі буде мінливою.
  • Потрібно спостерігати за погодою 1 грудня вранці, вдень і ввечері – це дозволить дізнатися, якою буде погода в грудні, січні та лютому. Іржа на клямці  — чекай негоди.
  • Кола навколо місяця — скоро буде мороз.

1 грудня День ангела відзначають: Роман, Платон.

0 Комментариев