1 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

1 грудня 2020 світ відзначає День Антарктиди, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день невролога, День без мистецтва.

В Україні – День працівників прокуратури, у США, Британії – Щедрий вівторок, у США – День різдвяних вогнів, День поїдання червоних яблук, День цивільного повітряного патруля, День Рози Парк, у Казахстані – День першого президента, в Португалії – День Незалежності, в Узбекистані – День Каракалпацької мови, у Панамі – День вчителя, в Ісландії – День самоврядування, у ЦАР – День республіки, в Чаді – День свободи і демократії, у Коста-Ріці – День розформування Збройних сил, у Румунії – День національного єднання.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом! » Газета «ВІСТІ» - Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався  1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним з пріоритетних завдань держави.

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу і розцінюється, як концентрована.

 

У церкві 1 грудня вшановується пам’ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV віру. Відомо, що Платон був братом мученика Антіоха – разом вони народилися в сім’ї благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідувати християнство буквально на початку своєї юності.

1 грудня - день Романа і Платона

Зокрема, Платон дуже часто зустрічався з язичниками і розмовляв з ними для того щоб навернути у віру. Це відбувалося за часів правління імператора Агрипина, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Не дивно, що він розпорядився заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, щоб проповідник відрікся від своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що було закатовано і вбито.

Крім того, 1 грудня вшановується пам’ять святого Романа, який прийняв мученицьку смерть разом з отроком Варулом. Відбувалося це під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном. Сам Роман був дияконом у місті Кесарія і одного разу зустрів єпарха, що йде на язичницьке свято. Тоді Роман став переконувати його відректися від віри, після чого той відмовився зробити і зрадив проповідника великій кількості тортур. Повз проходив Варул, який також був християнином і не міг залишитися осторонь. Тоді його теж схопили і закатували разом з Романом.

Мученикам молилися для матеріального благополуччя. Тому, вранці перед початком будь-якої роботи неодмінно відправлялися в церкву, оскільки вірили, що після цього в сім’ї водитися гроші будуть.

1 грудня - святого мученика Романа Кесарійського

1 грудня: традиції та звичаї дня

Православна Церква 1 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Платона і Романа

Роману і Платону молилися про поліпшення добробуту. Також святих просили допомогти пережити зиму та подарувати наступної осені хороший урожай.

Незважаючи на те, що сільськогосподарські роботи були вже закінчені, у селян турбот вистачало. Вони займалися різними промислами, які приносили дохід. Робили іграшки з обпаленої глини, дерев’яний посуд.

З цієї дати починається календарна зима. Грудень входить в свої права. Цей день наші пращури вважали показником всієї зими. Існувала приказка у селян:

«Платон і Роман покажуть зиму вам».

Вранці перед початком роботою та справами обов’язково йшли в церкву, оскільки вірили, що після цього в родині будуть водитися гроші.

До цих святих мучеників зверталися з проханнями поліпшити матеріальне становище. Для цього потрібно було взяти монетку найбільшого номіналу і, тримаючи її в руках, сказати:

«Платон і Роман, насипте мені грошей повний карман».

Вірили, що для залучення багатства заговорену монету потрібно протягом року носити з собою і не витрачати.

Народні прикмети на 1 грудня

  • Якщо цього дня тепло на вулиці – зима буде теплою і м’якою, й навпаки.
  • Вітер сильний дме – взимку хуртовин та завірюх буде багато.
  • Якщо в день Романа і Платона погода протягом дня швидко змінюється, то зима взагалі буде дуже мінливою.
  • Якщо на клямці іржа з’явилася – чекай негоди найближчим часом.
  • Потрібно спостерігати за погодою 1 грудня вранці, вдень і ввечері – це дозволить дізнатися, якою буде погода в грудні, січні та лютому.
  • Кола навколо місяця – скоро буде мороз. Ворона дорогою ходить – буде відлига.
  • За народною прикметою, комар в будинку з’явився 1 грудня – чекай відлиги.

Церковний календар: листопад 2020

Що можна робити 1 грудня

1. По можливості, давайте жебракам милостиню, даруйте їм предмети побуду та одяг, який вам більше непотрібний.

2. Якщо ви давно мріяли про відпочинок, спокійно вирушайте в далеку дорогу. Ваші мандри будуть вдалими та щасливими.

Що не можна робити 1 грудня

1. Цього дня категорично забороняється сваритися, адже сварки можуть затягнутися на весь рік.

2. Постарайтеся ні на кого не злитися, стримуйте свої емоції та будьте доброзичливішими.

День ангела

Іменини у Платона, Романа і Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев