1 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

1 березня 2021 року відзначаються Всесвітній день компліменту, День передчуття тепла, Всесвітній день імунітету, День боротьби із наркобізнесом, Всесвітній день цивільної оборони, День «Нуль дискримінації», День обізнаності про аутоагресію.

В Ісландії – день пива, у США – День свині, День фруктового компоту, День планування весілля, День любителів арахісової олії, День кольорових жінок, День захисту коней, День оновлення, День штату Міннесота, у Казахстані – День подяки, на Кубі – Фестиваль збору грейпфрутів, в Японії – День боротьби за мир, у Молдові – Мерцишор, в Монголії – День патріотів, у Болгарії – Свято «Баба Марта», в Польщі – День «проклятих солдатів», у Західній Австралії – День праці, в Південній Кореї – День руху за незалежність, в Уельсі – День святого Давида, в Парагваї – День Героїв, у Гуамі – День історії та спадщини Чаморро, на Маршаллових островах – День поминання і Пам’яті жертв ядерних випробувань, у Мікронезії – День Япа, у Швейцарії – День республіки Невшатель.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

Православна церква 1 березня вшановує пам’ять святих дванадцяти мучеників, а також праведної Маріамни. У народі день назвали «Зимобор», «Марем’яна Праведна», «Ярило», «Ярило з вилами». День дуже складний, вважається, що саме сьогодні Юда покінчив життя самогубством, що в християнстві – страшний гріх. 

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

За релігійним календарем сьогодні 1 березня віряни вшановують пам’ять 12-ти мучеників Кесарійських. Памфіл пресвітер, Валент (Уалент) диякон, Павло, Порфирій, Селевкій, Феодул, Юліан, Самуїл, Ілля, Даниїл, Єремія, Ісая постраждали під час гоніння на християн, піднятого імператором Діоклетіаном в 308-309 роках в Кесарії Палестинській.

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Народні прикмети
Зяблик кричить голосно – йдуть холоди.
Хлюпається вода на льоду водойми – чекайте теплих днів.
Якщо чути плач кікімори, або вона з’явилася на очі господарям – чекайте біди.
Тала вода і сніг, які зібрані 1 березня, вважаються цілющими.
Якщо жінка набере снігу і опівдні обітре ним руки – вони, за прикметами, будуть чистими і ніжними.
Якщо вагітна цього дня стане на пагорб і подивиться на перше сонце весни, то у неї народиться міцна і здорова дитина.
За прикметою, 1 березня ворони каркають голосно – скоро похолодає.
Посилився вітер вночі – чекайте рясних опадів і потепління.
Перший день весни – теплий, значить, за прикметою, ще буде похолодання.

Церковний календар: березень 2021

Що не можна робити:
Забороняється робити погані вчинки, ображати інших.
Не можна просити вибачення не від чистого серця або нещиро прощати.
Не рекомендується злитися, сваритися з близькими людьми та членами сім’ї, думати про погане, скаржитися.
Не можна бажати зла навколишнім, відмовляти в допомозі або милостині.
Небажано займатися важкою фізичною працею, прибирати, прати.
Не дозволяється їсти м’ясо.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

1 березня День ангела святкують: Валент, Данило, Веремій, Ілля, Ісай, Павло, Порфирій, Самуїл, Юліан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Календар садівника-городника: березень 2021

Всесвітній день цивільної оборони
Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день в березні 1972 року набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).

У 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон – «зон безпеки»» для створення шляхом двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки в усіх країнах, яка потім була перетворена на Міжнародну організацію цивільної оборони (МОЦО). В 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації.

Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем’єр-міністра України від 25.07.1998 р.

Серед напрямків діяльності МОЦО слід виділити такі: підготовка національних кадрів в галузі управління в період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні і покращенні систем попередження НС і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ЦО і питанням управління в період НС. Підготовка спеціалістів проводиться в Навчальному центрі в Швейцарії.

Всесвітній день імунітету
Щорічно 1 березня святкується Всесвітній день імунітету. Дата встановлена медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) 2002 року.

Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних із поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

0 Комментариев